Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A legnagyobb kérdés az, hogy az Apple és a Microsoft által képviselt zárt rendszer vagy a Google által hirdetett nyílt ökoszisztéma válik uralkodóvá.
„Úgy tűnik, az okostelefonok hozzák el az IT eddig be nem teljesített nagy ígéretét: az intuitív, felhasználóbarát megoldást a mindennapi problémák kezelésére. A készülékek kis mérete lehetővé teszi, hogy mindig velünk legyenek, a hálózati lefedettség általánossá válása leküzdötte a memóriakorlátokat, és végül az érintőképernyő elhozta a felhasználóbarát kezelési felületet. Ennek megfelelően várhatóan az okostelefonok lesznek azok a számítógépek, amelyeket előbb-utóbb a világ szinte valamennyi lakosa használ. Ezért lesz ez nemsokára a világ legnagyobb iparága. (...)
Ennek az iparágnak az egyik legfontosabb jellegzetessége, hogy az interoperabilitás igénye miatt hosszú távon csak néhány meghatározó játékosa lehet. Hardvergyártó persze lesz rengeteg, applikációkat pedig minden bizonnyal hamarosan milliónyi cég fog írni, de a működés lelkét jelentő operációs rendszereket csak két vagy három vállalat kontrollálja majd. Erre a pozícióra jelenleg három komoly aspiráns van: az Apple, a Google és a Microsoft. (...)
Mindebben a kavalkádban a legnagyobb kérdés az, hogy az Apple és a Microsoft által képviselt zárt rendszer vagy a Google által hirdetett nyílt ökoszisztéma válik uralkodóvá. Előbbi a fogyasztó szempontjából drágább, de egy kötelező minimumminőséget biztosít. Utóbbi semmilyen átláthatóságot nem ad, és rendkívül ingadozó minőségű megoldásokat kínál, de mindezt ingyen teszi. Előbbi nem teszi kötelezővé a reklámok »élvezetét«, utóbbi gyakorlatilag igen.”